Płytki betonowe ścienne dekoracyjne.

Wersja płytki betonowej z betonu architektonicznego została zaprojektowana do zastosowań jako okładzina ścienna. Model płytki jest inspirowany miękkim ornamentem organicznym. W rysunku 3d tej płytki betonowej możemy dostrzec wiele odniesień do świata przyrody. Nasze uwielbienie do motywów organicznych, roślinnych a także do inspiracji przyrodą, znalazły odbicie  w zaprojektowanym elemencie.

Za kształt podstawy płytki  przyjęliśmy romb, tak przemyślnie, że zestawienie kolejnych elementów, kolejnych płytek buduje nowy obraz. Głębokość żłobień i ornamentu jest tak dobrana, że rysunek jest mocny i dostrzegalny. Różne pomysły na zestawienia płytek, pozwalają osiągnąć efekty mocne liniowe, wyraźnie kierunkowe jak i koncentryczne, gwieździste. W procesie produkcyjnym płytki betonowe, mają założony świadomie niewielki błąd, niedoskonałości grubości i przylegania. Pogłębia to efekt Vintage, co przenosi nas w inną epokę, pozwala aranżować wnętrza vintage, lub klasyczne. Doskonale, też komponuje się z mocnymi wyraźnymi wnętrzami eklektycznymi, gdzie modernizm przełamany jest antykiem.

Jako beton architektoniczny czyli materiał budulec płytki, wydaje się być surowa. Nic bardziej mylnego, Florystyczny motyw może nadać jej miękkości. Szczególnie jednak ciekawym wydaje się być jej zestawienie z innymi materiałami. Płytki z betonu architektonicznego na ścianie łączone z drewnianą posadzką z parkietu lub deski podłogowej, urzekają wszystkich. Beton architektoniczny GRC użyty do wykonania płytek, daje im najwyższe parametry technologiczne. Pełna mrozoodporność pozwala je stosować na zewnątrz, w obiektach użyteczności publicznej, tak na powierzchniach płaskich jak i pionowych. Płytki produkujemy w kolorystyce podstawowej, od bieli przez szarości do czerni. Płytka może być także wykonana w standardzie nalotu rdzy, coś co nazywamy u nas efektem rusty. Wykończeni powierzchni jak dla betonu jest zmienne, nieregularne pustki o nieprecyzowanym natężeniu, smugi, plamy cementowe, często mocne i intensywne, a nierzadko jednorodne.

Podobne wpisy w kategorii

Płytka betonowa ścienna Rivall

Płytka betonowa ścienna Rivall

Płytki betonowe Rivall to doskonały przykład innowacyjnego wzornictwa i pomysłowości. Model płytki ściennej Rivall przypomina kształtem bok heksagonu, lub wręcz często dosłownie bumerang.

Płytki betonowe ścienne model KILI / KILI s.

Płytki betonowe ścienne model KILI / KILI s.

Wzory płytek ściennych płytek betonowych wykonane zostały w technologii, betonu architektonicznego GRC. To technologia dająca bardzo wysokiej wytrzymałości materiał. Dzięki temu płytki ścienne dekoracyjne Artis Visio, posiadają minimalne grubości podstawy.

LA RAMBLA – Płytki betonowe 3d ścienne i posadzkowe

LA RAMBLA – Płytki betonowe 3d ścienne i posadzkowe

Model płytki jest inspirowany projektem pochodzącego z Barcelony, sławnego na cały świat architekta Antonio Gaudiego. Jego unikalny styl, wpisujący się w historię wzornictwa i architektury, ciągle wzbudza zachwyt. Uwielbienie do motywów organicznych, roślinnych, inspiracja przyrodą, roślinnością, znalazły odbicie również w zaprojektowanym elemencie.

Betonowe płytki ścienne MULINO

Betonowe płytki ścienne MULINO

Pochodzące z nowej kolekcji Artis Visio. Jest to płaska płytka dekoracyjna z betonu architektonicznego o charakterystycznym rysunkiem przecinających się linii prostych na powierzchni.

Płytki betonowe ścienne model CROCO

Płytki betonowe ścienne model CROCO

Ciekawa propozycja, płytka betonowa dająca możliwości tworzenia układów o dużej regularności i porządku, jak i mocnego podkreślenia tektoniki ściany. Świadome stosowanie wielkości odstępu pomiędzy płytkami będzie podkreślało ten rysunek. Jej kształt daje możliwość kompozycji z zaznaczeniem liniowości poziomej, pionowej jak i skośnej.

Płytki betonowe ścienne i posadzkowe PURO

Płytki betonowe ścienne i posadzkowe PURO

Płytki betonowe La Rambla Puro, to wersja do zastosowań ściennych i posadzkowych. To beton architektoniczny z jego doskonałymi parametrami technologicznymi nadaje płytce uniwersalność zastosowań. Płytka La Rambla Puro to niejako czysty, pozbawiony ornamentu odpowiednik, choć nieco mniejsza.  Jest elementem o grubości zaledwie 1 cm, a tym samym odpowiednikiem płytek ceramicznych. Dzięki temu może być doskonałą alternatywą płytek ceramicznych wszędzie tam gdzie w projekcie mamy je wpisane.

Logo artis visio, voglio, carballo