Beton architektoniczny – galeria zdjęć Artis Visio

Beton architektoniczny to określenie czysto estetyczne, odnoszące się do sfery twórczej i artystycznej, a nie technicznej. W skrótowych słowach, beton architektoniczny to nic innego jak mieszanki betonów różnego typu wykorzystanych jako tworzywo, do świadomych działań projektowania estetycznego. 

Elewacja rezydencji w wykończeniu płytą betonową.

Co to jest beton architektoniczny?

Interesując się zakupem elementów z betonu architektonicznego, warto zgłębić wiedzę na  temat samego pojęcia. Wbrew pozorom, nie mamy tu do czynienia z prostym zestawieniem czy skojarzeniem, co ma wpływ na dobre zrozumienie i świadome podejmowanie decyzji.

Beton architektoniczny to określenie czysto estetyczne, odnoszące się do sfery twórczej i artystycznej, a nie technicznej.

05 blaty i lady z betonu e1548750994690
umywalka betonowa nablatowa szara

W skrócie, beton architektoniczny to nic innego jak mieszanki betonów różnego typu wykorzystanych jako tworzywo, do świadomych działań projektowania estetycznego.

Spełniają one więc tu rolę materiału, budulca, natomiast kształt – produkt służy celom estetycznym. To tak jak drewno i mebel. Taka definicja powoduje, że możliwe jest tworzenie produktów określanych jako beton architektoniczny z wszelkiego rodzaju mieszanek.

Pozostaje pytanie, jakie cechy i właściwości użytkowe, trwałość i wytrzymałość ma tak stworzony produkt jakim jest beton architektoniczny? Czy nasz zakup to jedynie decyzja o tym co widzimy, czy też (oprócz efektu estetycznego) należy zwrócić uwagę na jakość, trwałość, wytrzymałość, bezpieczne użytkowanie?

Wykonanie odcisków słów w płycie betonowej.

Galeria zdjęć produktów i realizacji Artis Visio