fbpx

Beton architektoniczny realizacje – galeria zdjęć Artis Visio

Beton architektoniczny to określenie czysto estetyczne, odnoszące się do sfery twórczej i artystycznej, a nie technicznej. W skrótowych słowach, beton architektoniczny to nic innego jak mieszanki betonów różnego typu wykorzystanych jako tworzywo, do świadomych działań projektowania estetycznego. 

Elewacja rezydencji w wykończeniu płytą betonową.

Co to jest beton architektoniczny?

Interesując się zakupem elementów z betonu architektonicznego, warto zgłębić wiedzę na  temat samego pojęcia. Wbrew pozorom, nie mamy tu do czynienia z prostym zestawieniem czy skojarzeniem, co ma wpływ na dobre zrozumienie i świadome podejmowanie decyzji.

Umywalka i ściany z betonu w łazience.

W skrócie, beton architektoniczny to nic innego jak mieszanki betonów różnego typu wykorzystanych jako tworzywo, do świadomych działań projektowania estetycznego.

Spełniają one więc tu rolę materiału, budulca, natomiast kształt – produkt służy celom estetycznym. To tak jak drewno i mebel. Taka definicja powoduje, że możliwe jest tworzenie produktów określanych jako beton architektoniczny z wszelkiego rodzaju mieszanek.

Pozostaje pytanie, jakie cechy i właściwości użytkowe, trwałość i wytrzymałość ma tak stworzony produkt jakim jest beton architektoniczny? Czy nasz zakup to jedynie decyzja o tym co widzimy, czy też (oprócz efektu estetycznego) należy zwrócić uwagę na jakość, trwałość, wytrzymałość, bezpieczne użytkowanie?

Litery klejone do betonu

Beton architektoniczny to określenie czysto estetyczne, odnoszące się do sfery twórczej i artystycznej, a nie technicznej.