Beton architektoniczny Artis Visio

Galeria zdjęć produktów i realizacji

Fronty meblowe z betonu

Projekt i wykonanie Artis Visio

Okładziny schodów. Tarasy

Projekt i wykonanie Artis Visio

Posadzki betonowe

Projekt i wykonanie Artis Visio

Mała architektura. Donice

Projekt i wykonanie Artis Visio

Projekty niestandardowe

Projekt i wykonanie Artis Visio

Beton architektoniczny

to określenie czysto estetyczne, odnoszące się do sfery twórczej i artystycznej, a nie technicznej. W skrótowych słowach, beton architektoniczny to nic innego jak mieszanki betonów różnego typu wykorzystanych jako tworzywo, do świadomych działań projektowania estetycznego.

Co to jest beton architektoniczny?

Interesując się zakupem elementów z betonu architektonicznego, warto zgłębić wiedzę na  temat samego pojęcia. Wbrew pozorom, nie mamy tu do czynienia z prostym zestawieniem czy skojarzeniem, co ma wpływ na dobre zrozumienie i świadome podejmowanie decyzji. Beton architektoniczny to określenie czysto estetyczne, odnoszące się do sfery twórczej i artystycznej, a nie technicznej.

W skrócie, beton architektoniczny to nic innego jak mieszanki betonów różnego typu wykorzystanych jako tworzywo, do świadomych działań projektowania estetycznego. Spełniają one więc tu rolę materiału, budulca, natomiast kształt – produkt służy celom estetycznym. To tak jak drewno i mebel. Taka definicja powoduje, że możliwe jest tworzenie produktów  określanych jako beton architektoniczny z wszelkiego rodzaju mieszanek.

Pozostaje pytanie, jakie cechy i właściwości użytkowe, trwałość i wytrzymałość ma tak stworzony produkt jakim jest beton architektoniczny?Czy nasz zakup to jedynie decyzja o tym co widzimy, czy też oprócz efektu estetycznego, należy zwrócić uwagę na jakość, trwałość, wytrzymałość, bezpieczne użytkowanie?