fbpx

Umywalki betonowe na zamówienie

Umywalka z betonu architektonicznego pod zamówienie.

umywalki GRC 

Artis Visio umywalki
z betonu

Możliwości technologiczne betonu architektonicznego GRC, pozwalają nam na wykonanie pod zamówienie szerokiego asortymentu umywalek betonowych, niecek, umywalek zespolonych z blatem betonowym, brodzików.

Opis Produktu

Wykonujemy elementy pod zamówienia indywidualne, jak i pod zamówienia inwestycyjne. Technologie betonu architektonicznego grc, wysokich wytrzymałości pozwalają na wykonanie pozornie ciężkich i monolitycznych elementów, o cienkich ściankach grubości 1,5-3 cm. Dzięki temu można uzyskać wyraźnie mniejszy ciężar w stosunku do konkurencyjnych umywalek betonowych. Ciężar elementów rzutuje na możliwości montażu i posadowienia, a wytrzymałości technologi GRC pozwalają też na produkcję elementów o dużych rozmiarach. Wieloletnie doświadczenie w formowaniu najróżniejszych kształtów umywalek pozwala na stosowanie elementów z okapami, odpływami liniowymi i centralnymi. Te same technologie stosowane też są w tworzeniu blatów betonowych z zespolonymi umywalkami.   

Istotnym z punktu widzenia użytkowania, jest również sposób zabezpieczenia umywalek betonowych z betonu architektonicznego. Stały kontakt z wodą, szczególnie dla betonu o wysokiej chłonności może powodować nieoczekiwane efekty. Technologia zabezpieczenia umywalek betonowych, zależy od specyfikacji zamówionego produktu. .Możliwe wykończenia powierzchni proponowane przez Voglio to powierzchnia matowa i satynowa- woskowana. Impregnacje stosowane przez specjalistów z Voglio są równoznaczna z najbardziej wytrzymałymi zabezpieczeniami stosowanymi do blatów kuchennych. Dzięki temu znacznie podnosimy wytrzymałości na zabrudzenia nawet na olejki. 

Ze względów na złożoność procesu projektowego i produkcyjnego , zapraszamy do konsultowania projektów już na etapie ich wykonywania. 

 

Kolorystyka

Wszelkie elementy można zamawiać w kolorystyce przedstawionej na slajdzie po prawej stronie. Voglio zastrzega jednak, że ze względu na skład betonu architektonicznego i przebieg procesu produkcyjnego umywalek, przedstawiona kolorystyka jest jedynie poglądowa. Beton architektoniczny, nie zależnie czy w strukturze porowatej czy gładkiej, jest jak kamień czy drewno, zmienny w swojej naturze, a kolorystyka jest poglądowa i produkt ostateczny może się różnić od produktu. 

Umywalka betonowa – dlaczego to świetne rozwiązanie w łazience?

Beton architektoniczny GRC sprawia, że umywalki z niego wykonane znakomicie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju łazienkach. Jak wiadomo, są to miejsca, w których spędzamy dość dużo czasu. Dla wielu osób łazienka jest nawet pewnego rodzaju oazą czy świątynią relaksu. Ważny jest więc jej atrakcyjny dla oka wygląd. Zlew z betonu jest elementem, który wygląda niezwykle nowocześnie i stylowo. Dawniej umywalki betonowe kojarzyły się nam z czymś luksusowym i awangardowym, czyli dostępnym głownie w miejscach, takich jak ekskluzywne hotele. Dzisiaj jest to jednak rozwiązanie coraz bardziej powszechne i każdy może sobie na nie pozwolić w swoim domu. Łazienka jest jednak dość specyficznym pomieszczeniem, które wymaga odporności na wilgoć i wysokie temperatury. W przypadku betonowych zlewów nie trzeba się jednak o tę kwestię martwić.

Betonowe umywalki – cenne właściwości

Każda umywalka betonowa, którą produkujemy jest połączeniem korzyści estetycznych i funkcjonalnych. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii produkcyjnych nasze zlewy betonowe są:

  • odporne na działanie wody i pary wodnej (w łazience jest to konieczność),
  • łatwe w konserwacji,
  • trwałe (także pod względem uszkodzeń mechanicznych, dlatego jest to rozwiązanie na lata),
  • łatwe w utrzymaniu czystości,
  • łatwe w montażu,
  • spójne z innymi elementami łazienki (uniwersalność sprawia, że dobrze prezentują się w industrialnych, loftowych, ale też klasycznych wnętrzach).

Betonowa umywalka to ekologiczny wybór

Bardzo ważną kwestią, związaną z umywalkami z betonu jest to, że produkowane są one z naturalnych materiałów (w skład wchodzą m.in. spoiwo cementowe i włókno szklane). Jest to więc rozwiązanie ekologiczne. Aby nasze produkty wyglądały naturalnie, nie korygujemy wszelkiego rodzaju smug czy przebarwień. Tego typu zjawiska nadają betonowym zlewom unikatowego charakteru, dlatego nie chcemy zmieniać ich wyglądu na „idealny” – pewnego rodzaju surowość sprawia, że jest to znakomita imitacja betonu tradycyjnego. Dodatkowymi cechami, które się do tego przyczyniają są:

  • porowata powierzchnia,
  • gładki materiał – bez tzw. efektu ziarna piasku.

Zlew betonowy – impregnacja jest niezbędna

Nasza firma to producent betonu architektonicznego, ale zajmujemy się wieloma sprawami, które związane są z tym materiałem. Nasze umywalki betonowe poddajemy procesom: hydrofobizacji i olejofobizacji. Jest to dodatkowe zabezpieczenie naszych produktów przed zanieczyszczeniami, ale mimo wszystko nie będzie ono skuteczne bez regularnej impregnacji. Dlatego też do każdego produktu przygotowujemy impregnację do regularnego użytku.

Umywalki betonowe Warszawa i nie tylko – jak się z nami skontaktować?

W celu złożenia zamówienia lub uzyskania większej ilości informacji na temat naszych produktów zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Wówczas ustalimy wszystkie szczegóły lub doradzimy najlepsze w danej sytuacji rozwiązanie. Istnieje także możliwość umówienia indywidualnej wizyty w naszym biurze. Dane kontaktowe znaleźć można w zakładce ARTIS VISIO KONTAKT.

Podobne produkty w tej samej kategorii

Podobne wpisy w kategorii