fbpx

Płyty z betonu architektonicznego, dla czego warto?

Płyty z betonu architektonicznego, często zwane okładzinami betonowymi, czy po prostu płytami betonowymi to świetny alternatywa dla obytych materiałów alternatywnych, płyty betonowe, tak zwane architektoniczne to bardzo wytrzymały i odporny materiał wykonany ze specjalnego betonu tzw. GRC czyli wzmocnionego specjalnymi dodatkami i zbrojony rozproszonym włóknem szklanym, przy produkcji takich płyt możemy uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne, różnego rodzaju strukturę i fakturę powierzchni takich płyt.

płyta GRC Flexo5

Płyty betonowe z betonu architektonicznego występują w szerokiej gamie kolorów podstawowych, możliwe jest wykonanie na zamówienia dowolnego koloru zbliżonego na przykład do wzorników RAL.

Płyty z betonu architektonicznego nadają się świetnie do elewacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, nadają budynkom niezmiennie aktualnej i modnego wizerunku nie starzejąc się w czasie.

techniki mocowania płyt betonowych

Loftowy wygląd i klimat jest także możliwy do uzyskania poprzez zastosowanie takich płyt na ściany wewnętrzne, podłogi, tarasy i ogrody.

Betonowe płyty prostokątne

Zapraszamy do szerokiej oferty na płyty z betonu architektonicznego:

Zapytaj o szczegóły