fbpx

Betonowe schody dywanowe

Schody tarasowe dywanewe

Beton architektoniczny Artis Visio

Schody dywanowe

Wykonanie z betonu architektonicznego stopnie, dają efekt monolitu schodów betonowych.  W tym rozwiązaniu stopnica i podstopnica są jednym elementem. Nakładane są na wylane monolityczne schody betonowe, tak aby im nadać jakość schodów z betonu architektonicznego. 

Schody dywanowe betonowe

 STOPNIE DYWANOWE

Kolejne rozwiązanie to zastosowanie tzw stopni dywanowych L kształtnych.

Oczywiście wykonanie z betonu architektonicznego stopnie, dają efekt monolitu schodów betonowych.  W tym rozwiązaniu stopnica i podstopnica są jednym elementem. Nakładane są na wylane monolityczne schody betonowe, tak aby im nadać jakość schodów z betonu architektonicznego. 

Grubość okładziny jest zależna od zastosowań, ale podstawowe elementy mają 2 cm grubości. Dzięki temu okładziny schodów z betonu zaprojektowane z innego materiału mogę być zastąpione betonem architektonicznym bez dodatkowego skuwania i pogłębiania powierzchni.

Jak widać na zdjęciu, zastosowano ciekawą koncepcję zespolenia poręczy schodów z betonu ze szkłem. Możliwe jest stosowanie wielu rodzajów poręczy do schodów betonowych. Wytrzymałości okładziny z betonu architektonicznego GRC pozwalają na bezproblemowe wiercenie i obciążanie  konstrukcjami poręczy.

Standardowym wykończeniem powierzchni stopnicy stopni schodowych jest poziom gładki. Podstopnice dla elementów stopni dywanowych standardowo wykazują zmienna porowatość, nie regulowaną technologicznie. W wypadku kiedy projekt zakłada wykonanie elementów n standardzie np. lekko porowatym, nie stanowi to problemu. Wszelkie ważne specyfikacje i informacje o produktach znajdują się w karcie produktu zamieszczonej w zakładce: do pobrania. 

Ze  względu na posiadaną cechę jaką jest pełna mrozoodporność, te elementy stosowane są również w przestrzeniach zewnętrznych. Materiał posiada także zadowalający parametr antypoślizgowości, a w szczególnych przypadkach możliwe jest też wykonanie specjalnych perforacji, lub wytrawiania powierzchni.  

Rozmiary wykonywanych elementów każdorazowo dostosowywane są do potrzeb realizacji, lub też w sprzedaży posiadamy gotowe długości, korzystniejsze cenowo docinane na budowie do własnych potrzeb. 

Beton architektoniczny grc, zgodnie z technologią, nie zawiera w swoim składzie kruszywa grubych frakcji. Dzięki temu możliwe jest łatwe docinanie, bez ryzyk uszkodzeń krawędzi. 

Elementy produkowane są w kolorystyce od białego do czarnego. 

Należy jednak pamiętać że zgodnie z kartą produktu, materiał ten jest zmienny i próbki oraz prezentowane zdjęcia są poglądowe. Kolorystyk materiału, zależnie od warunków produkcji i naturalnych składników jest zmienna, nawet w dużej skali. 

.

Podobne produkty w tej samej kategorii

Płyty tarasowe z betonu GRC

Płyty tarasowe z betonu GRC

Beton architektoniczny GRC i UHPC, Artis Visio – o firmie, o nas, Kontakt: Artis Visio | av@artisvisio.pl , tel: +48729850070, Zapraszamy!

Stopnice i podstopnice proste

Stopnice i podstopnice proste

Beton architektoniczny GRC i UHPC, Artis Visio – o firmie, o nas, Kontakt: Artis Visio | av@artisvisio.pl , tel: +48729850070, Zapraszamy!

Podobne wpisy w kategorii