fbpx

Płyty z betonu architektonicznego

Płyty z betonu architektonicznego to uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować na ścianach, posadzkach, elewacjach, tarasach, a także ogrodzeniach. Płyty betonowe to ekologiczna, ekonomiczna i przede wszystkim stylowa inwestycja w dom czy ogród, która cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród firm budowlanych, architektów, jak i klientów indywidualnych, którym zależy na stworzeniu niebanalnych aranżacji.

Jako profesjonalny producent produktów z betonu architektonicznego, oferujemy płyty betonowe w rozmiarach dostosowanych do indywidualnych projektów. Mimo że płyty betonowe 120×60 cieszą się największym zainteresowaniem, to warto zastanowić się czy płyty betonowe 65×120 nie okażą się lepszym rozwiązaniem. Gdzie produkty z betonu architektonicznego sprawdzą się najlepiej i co sprawia, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem?

płyty betonowe

Gdzie wykorzystać płyty z betonu architektonicznego?

Płyty betonowe 65×120 stosowane jako zamiennik płyt betonowych 120×60 to rozwiązanie, które może znaleźć zastosowanie w wielu miejscach. Niezależnie od tego, czy chcesz wykorzystać płyty z betonu architektonicznego wewnątrz, czy na zewnątrz budynku, to są propozycją, która okaże się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego warto zamiast płyt betonowych 120×60 wybrać te o wymiarach 65×120?

  • Płyty 120×60 dostosowane są do PRL-owskiego standardu wysokości pomieszczeń wynoszących 240 cm, natomiast wymiary płyt 65×120 dostosowane są do aktualnych standardów wysokości pomieszczeń 255-260 cm.
  • Płyty o wymiarach 65×120 zapewniają optymalny układ na ścianie, bez konieczności nieestetycznych docinek.

Płyty z betonu architektonicznego o wymiarach 65×120 to stylowe produkty, które w łatwy sposób można zamontować na ścianach w domu lub wykorzystać jako elewacja budynku czy element dekoracyjny w ogrodzie. To produkt, który w diametralny sposób może zmienić każdą przestrzeń, nadając jej nowego charakteru.

Sprawdzają się one doskonale w pomieszczeniach takich jak: salon, kuchnia, łazienka czy klatka schodowa. Płyty betonowe to także propozycja, którą można zastosować jako obudowa kominków. Wykonujemy z nich również ogrodzenia, a także posadzki.

Płyty z betonu architektonicznego cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród miłośników surowych, innowacyjnych dodatków, które mogą podkreślić zarówno minimalistyczną, industrialną, jak i nowoczesną aranżację. To uniwersalna propozycja, którą każdy może wykorzystać w dowolny sposób, dopasowany do indywidualnych preferencji.

Zalety stosowania betonu architektonicznego

Płyty z betonu architektonicznego posiadają wiele cennych właściwości, dzięki którym perfekcyjnie prezentują się przez bardzo długi czas, co powoduje, że są jednym z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych czy dekoracyjnych.

Produkty wykonane z betonu architektonicznego charakteryzują się przede wszystkim dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornością na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. To produkty, na które wilgoć, promieniowanie UV czy wahania temperatur nie mają żadnego znaczenia i nie wpływają zarówno na ich funkcjonalność, jak i wygląd. Dodatkowo płyty z betonu architektonicznego nie pękają oraz nie kruszą się.
Dostępność płyt betonowych w wielu rozmiarach oraz kolorach sprawia, że z pewnością każdy znajdzie produkty, które perfekcyjnie sprawdzą się w miejscu, w którym chcesz je umieścić.
Płyty betonowe 65×120 to alternatywne rozwiązanie dla płyt o wymiarach 120×60. Płyty betonowe 120×60 – cena ich jest mniej korzystna w przeliczeniu na 1m2 niż cena płyt 65×120, dlatego warto wybrać tą drugą opcję.

Zatem jeśli szukasz innowacyjnego rozwiązania, które odmieni Twoje wnętrze, podkreśli piękno ogrodu czy nada wyjątkowego charakteru całemu budynkowi, to płyty betonowe będą doskonałym rozwiązaniem.

beton architektoniczny
beton architektoniczny artisvisio

Podobne wpisy w kategorii