fbpx

Płyty elewacyjne – jakie są ich rodzaje?

Nowoczesna elewacja to prawdziwa wizytówka każdego budynku. To właśnie tutaj tak bardzo ważne jest pierwsze wrażenie.

Elewacja z betonu architektonicznego sprawi, że dom będzie przykuwał uwagę i stanie się rozpoznawalny w otoczeniu. Dodatkowo jego liczne właściwości wytrzymałościowe sprawiają, że beton architektoniczny to obecnie numer 1 wśród trendów na całym świecie.

Chcesz, aby fasada Twojego budynku wyróżniała się na tle innych? A może szukasz rozwiązania, które łączy w sobie wytrzymałość i wysoką jakość wykonania z estetycznym wyglądem? W takim razie, płyty elewacyjne z betonu architektonicznego to rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania.

Płyty elewacyjne – nowoczesne rozwiązanie, na które warto się zdecydować

Coraz częściej właściciele domów decydują się na wybór tego materiału i z pewnością nie żałują oni podjętej decyzji ani przez moment. Obecnie beton architektoniczny uznawany jest za ekskluzywny, mimo że jeszcze do niedawna materiał ten kojarzył się z brakiem wykończenia.

Wykorzystywany jest on zarówno do wykańczania budynków użyteczności publicznej, jak i jednorodzinnych domów. Do wykończenia fasady budynku stosuje się prefabrykowane płyty z betonu architektonicznego, które bez żadnych trudności układa się na elewacji.

Ciekawi Cię jakie są rodzaje płyt elewacyjnych z betonu GRC, a także w jakim połączeniu prezentuje się on najlepiej? Wszystkiego dowiesz się w dalszej części artykułu…

beton architektoniczny

Elewacja z betonu architektonicznego

Płyty architektoniczne wytwarzane są zgodnie z wytycznymi Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów Betonu GRC – www.grca.online, dzięki którym posiadają doskonałe parametry wytrzymałościowe oraz użytkowe.

Płyty wykonywane są w procesach formowania ze składników naturalnych, dlatego charakteryzują się surowym oraz naturalnym wyglądem. Na płytach występują pory oraz pustki, które są charakterystyczną cechą tego produktu.

W naszej ofercie możesz znaleźć:

  1. płyty elewacyjne z betonu architektonicznego 11 mm – na rynku występują płyty o najmniejszej grubości 15 mm. W naszej ofercie może znaleźć jeszcze cieńsze płyty – u nas najmniejsza grubość wynosi jedynie 11 mm. Co przekłada się na niski ciężar płyt, obniżenie kosztów montażowych systemów elewacyjnych, możliwości klejenia bez specjalnych dodatkowych wzmocnień mechanicznych, które potrzebne są w przypadku innych płyt dostępnych na rynku,
  2. płyty elewacyjne z betonu architektonicznego 18 mm – technologia GRC sprawia, że nasze płyty są bardzo wytrzymałe. Możesz otrzymać je u nas o grubości 18 mm z przeznaczeniem do montażu na elewacjach wentylowanych w systemie kotew niewidocznych. Jednak wykonujemy także zamówienia dostosowane do oczekiwań inwestorskich,
  3. okładziny elewacyjne z betonu Flexo 4 mm – to nowatorskie rozwiązanie charakteryzuje się niezwykłą lekkością. Ciężar płyty Flexo 4 jest porównywalny z tynkami strukturalnymi.

Płyty elewacyjne GRC – jakie korzyści zapewnia to rozwiązanie?

  • Płyty elewacyjne z betonu architektonicznego można dostosowywać do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta, dzięki czemu możliwości aranżacyjne są nieograniczone.
  • Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zabezpieczających, elewacje wykonane z betonu GRC są przez długi czas wytrzymałe i estetyczne.
  • Beton architektoniczny, nazywany dekoracyjnym nie trzeba przykrywać tynkiem ani innymi powłokami wykończeniowymi.

Podobne wpisy w kategorii