fbpx

Donice ogrodowe betonowe, czyli modny akcent w Twoim ogrodzie

Lubisz otaczać się roślinami? Nie wyobrażasz sobie przydomowego ogrodu bez kwitnących kwiatów i zależy Ci na tym, by podkreślić nowoczesny styl Twojej aranżacji? Wybierz donice ogrodowe betonowe w dowolnym kształcie. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto po nie sięgnąć i gdzie sprawdzą się one najlepiej.

Donice ogrodowe betonowe – stylowa dekoracja

Beton jest materiałem, który można dowolnie formować i barwić. Z mieszanki cementu, kruszyw, wody i plastyfikatorów powstają m.in. eleganckie donice z betonu. Mają one różne kształty, pojemności i struktury. Są odporne na działanie mrozu, wysokich temperatur, działania promieni UV i wilgoci. Znajdziesz je w wielu różnych odsłonach: jako imitacje kamieni, drewna lub ceramiki.

Białe, grafitowe lub szare donice betonowe prezentują się bardzo efektownie w sąsiedztwie betonowych płyt elewacyjnych i dużych przeszkleń. Wyglądają też nietuzinkowo, umieszczone na deskach tarasowych kompozytowych lub drewnianych, w otoczeniu zieleni traw i ogrodowych mebli.

Betonowe donice na taras i balkon

Trwałe i estetyczne donice betonowe ozdobne przydadzą się na tarasie i na balkonie. To alternatywa dla doniczek plastikowych i glinianych. Materiały te z czasem niszczą się, blakną i kruszeją – beton wiele lat zachowuje zaś nienaganny wygląd i kształt. Zaletą balkonowych, betonowych doniczek jest również to, że tworzą one trwałą, całoroczną osłonę. Dzięki nim wykreujesz swoją małą, prywatną oazę relaksu i wytchnienia.

Doniczki i donice betonowe, ustawione na tarasie, tworzą miniaturowy ogród lub przedłużenie ogrodowej zieleni. Duże, prostokątne donice posłużą jako bariera, wydzielająca granicę podestu. Możesz w nich posadzić krzewy zimozielone, trzcinę lub pnącza. W małych doniczkach umieścisz kwiaty, trawy lub aromatyczne zioła, tworząc przydomową łączkę.

Donice betonowe – gdzie jeszcze się sprawdzą?

Taras i balkon nie są oczywiście jedynymi miejscami, gdzie warto ustawić donice betonowe. Taki dekoracyjny element przyda się również w domu i w miejscach reprezentacyjnych: w hotelach, biurowcach i w obiektach użyteczności publicznej. Wolnostojące donice z roślinami zdobią też miejskie bulwary, parki, ronda i place zabaw. Znajdziesz je w ogródkach restauracyjnych, na strzeżonych parkingach i w galeriach handlowych.

W może szukasz sposobu, jak ożywić teren zielony wokół Twojego domu? Zastosuj donice z betonu do ogrodu! Betonowe bryły utworzą z zielenią ciekawe kontrasty i dodadzą charakteru Twoim rabatom bądź trawnikom. Stworzysz z nich stylowe, unikalne klomby i inne, ogrodowe kompozycje. Doniczki betonowe i gazony przydadzą się również jako uzupełnienie aranżacji oczka wodnego czy ogrodowej kaskady. Użyj ich na schodach, przy wejściu do Twojego domu lub wygrodź nimi ogródek warzywny, by zniechęcić czworonoga do plądrowania grządek.

Donice betonowe na taras – czy warto je wybrać?

Obecnie donice betonowe na przydomowych tarasach pojawiają się bardzo często. Co sprawia, że właściciele domów jednorodzinnych chętnie po nie sięgają? Przede wszystkim jest to materiał, który wiele lat zachowuje doskonały wygląd i funkcjonalność. Donice można też w razie potrzeby przenosić i przemalowywać – takie drobne zmiany powodują, że Twój taras przez cały rok prezentuje się nietuzinkowo. Na przestronnych tarasach za pomocą donic z betonu łatwo wygrodzisz też swoją strefę relaksu. Takie rozwiązanie jest szczególnie cenione przez rodziców małych dzieci, które stawiają pierwsze kroki i zaczynają odkrywać świat. Donice uniemożliwiają bowiem małym szkrabom przejście na teren ogródka.

Lubisz styl nowoczesny, minimalistyczny lub industrialny? Masz betonową elewację? Jeśli tak, wybór doniczek z betonu do wystroju tarasu będzie strzałem w dziesiątkę. Szare, białe lub czarne donice dopełnią wystrój Twojej przydomowej przestrzeni. W opcji masz zarówno doniczki małe, jak i duże, masywne donice o kształcie prostokątnym, okrągłym, geometrycznym. Z powodzeniem zmieścisz w nich swoje ulubione drzewka i krzewy.

Podobne wpisy w kategorii