fbpx

BLATY BETONOWE, KUCHENNE i MEBLOWE

Artis Visio JEST DEDYKOWANYM PRODUCENTEM KUCHENNYCH BLATÓW BETONOWYCH I MEBLOWYCH.

Dzięki posiadanym technologiom zawsze proponujemy optymalne dobranie technologii do kosztów, przy zachowaniu najwyższej jakości materiału. Najczęstszą technologią używaną do tworzenia blatów kuchennych jest natrysk, przy którym wykorzystujemy zaawansowane technologie Power Spray. Dzięki temu, wytrzymałości na zginanie dochodzą do 18 MPa. To decydujący parametr określający wytrzymałości blatów betonowych, a tym samym ich grubości i długości. Daje to możliwości wykonywania elementów o dużych rozpiętościach, przy niskich wagach.

Dla porównania, klasyczne technologie wykonywania betonowych blatów kuchennych to wytrzymałości około 3,5 Mpa co zmusza producentów do stosowania podziałów na mniejsze elementy. Tradycyjne blaty betonowe to też stosowanie siatek stalowych zbrojeniowych o grubości około 4-6 cm co daje wyniki 2 -3 kronie cięższych elementów. Zwiększa to koszty realizacji, przez konieczność stosowania wzmocnień szafek meblowych i weryfikacji nośności stropów.

BETONOWE BLATY KUCHENNE I MEBLOWE

cieszą się nie tylko wielką wytrzymałością oraz odpornością, ale również posiadają niezwykły i niepowtarzalny wygląd nadany przez beton architektoniczny. Są oryginalną ozdobą każdego pomieszczenia. Wszystkie nasze produkty wykonane są z niezwykłą starannością oraz dbałością o szczegóły. Proces produkcyjny, jest wieloetapowy.

PRODUKCJA BLATU BETONOWEGO, ZACZYNA SIĘ NA ETAPIE PROJEKTU FORMY

– każdorazowo indywidualnie przygotowanej i przeanalizowanej. Posiadane technologie, włącznie z technologiami natryskowymi betonu architektonicznego GRC, pozwalają na dużą swobodę doboru środków.

W kolejnym etapie produkcyjnym odpowiednio zaprojektowane mieszanki wykonują mieszalniki i dokładne, kalibrowane dozowniki. Dzięki tym maszynom jesteśmy w stanie zachować parametry homogeniczności materiału i jego urabialności. Główny etap produkcji blatu kuchennego betonowego to natrysk mieszanek. Dzięki specjalistycznym natryskiwarkom, wykonujemy elementy o wytrzymałościach około 18 Mpa. Kolejny długi i ważny etap to dojrzewanie mieszanek. Wbrew pozorom bardzo istotny etap. Wszystko to aby produkt końcowy cieszył trwałością i wysoką jakością.

MOŻLIWE JEST TEZ WYKONANIE BLATU W WYKOŃCZENIU POŁYSK LUB MATOWYM

Standardowa grubość blatu kuchennego to od 1,5 cm do 1,8 cm. Ostateczna grubość zależy od projektu oraz wizji klienta. Ciężar takiego elementu jest zadziwiający, ponieważ 2-3 krotnie lżejszy, niż elementy wlewane metodą tradycyjną. Wiele zdjęć znajdziecie Państwo na stronie poświęconej blatom z betonu architektonicznego i kompozytowego.

KOLORYSTYKA

Blaty betonowe GRC produkowane są w 5 barwach, poczynając od białego, jasno szarego – będącego  mieszanką cementową bez dodatków pigmentu, przez szary, antracytowy i czarny. Należy jednak pamiętać, że beton architektoniczny wytwarzany jest z surowców naturalnych i cementu wykazujących dużą zmienność, tym samym prezentowane kolory są poglądowe. wynik ostateczny może dawać inny odcień, efekty  smug, plam  o różnym zakresie. Materiał ten nie jest definiowany chemiczni ani cyfrowo i tak jak w przypadku kamienia naturalnego czy drewna należy akceptować tą zmienność. Stanowi ona cały sens estetyczny materiału.

ZABEZPIECZENIE I IMPREGNACJA

Blaty z betonu architektonicznego każdorazowo są zabezpieczane w standardzie na szeroki zakres zaplamień. Co istotnie w odróżnieniu do często stosowanych na rynku Hydrofobizacji, nasze elementy zabezpieczamy  nie tylko przed płynami typowymi w kuchni. Zabrudzenia z masła – mimo, że nie jest ono cieczą również są usuwalne. Stosowane zabezpieczenia blatów kuchennych i meblowych, mogą dawać efekt woskowego połysku – satyny, lub matu, zależnie od potrzeb inwestorskich.  Stosowane środki są zaakceptowane do kontaktu z żywnością. Chętnie przesyłamy próbki do poczynienia własnych testów. Należy jednak pamiętać, że zabezpieczenie nie zwalnia nas od przestrzegania zasad zużytkowania i konserwacji blatów.

Zapraszamy na nasz kanał youtube gdzie prezentujemy testy impregnacji.

Zapraszamy do współpracy, posiadamy produkty seryjne dostępne od ręki z magazynu.

  • Produkujemy nietypowe elementy na zamówienie Klienta.
  • Kompleksowa oferta, produkt + dostawa + montaż + gwarancja.
  • Szybka niezobowiązująca wycena.
  • Realizujemy zamówienia na całym świecie, zobacz.

Podobne wpisy w kategorii