Betonowe płyty i płytki

Płyty betonowe, okładziny ścienne – 4 do 11 mm

Płyty betonowe dekoracyjne, beton architektoniczny GRC  4-11 mm

zobacz film, porównanie wytrzymałości naszych naszych płyt z konkurencja 

Betonowe płyty produkowane są w technologiach o wytrzymałościach materiałowych na poziomie 6-8 Mpa. To parametry 2,5 do 3 krotnie przewyższające parametry wytrzymałości  standardowe, dostępne na rynku produkty betonowe. Dzięki temu płyty betonowe już przy grubości 11 mm, są bezpiecznym i łatwym w montażu materiałem.  Ich elastyczność uzyskana dzięki dużej zawartości włókien szklanych, pozwala na kontrolowanie podczas montażu dolegania elementów, niwelowanie nierówności ścian i ułatwia montaż. Beton architektoniczny GRC, to materiał homogeniczny, drobnoziarnistym do produkcji którego, używa się segregowanych, najwyższej jakości piasków szklarskich, oraz specjalnych mieszanek cementów. Dzięki temu, cięcie i obróbka materiału,  jest prosta. Nie stwarza ona ryzyka powstawania ułamań i odprysków wywołanych zawartym w tradycyjnych mieszankach żwirem. To również minimalizuje straty montażowe i tym samym obniża koszty inwestycji. Wszelkie informacje o technologii GRC oraz jej porównanie do betonów tradycyjnych omawiamy w zakładce Beton architektoniczny GRC. W technologii produkcji mas betonowych wykorzystujemy również polimery, dzięki czemu materiał również klasyfikowany możne być jako polimerobetony.

Płyty betonowe produkowane są w wymiarach standardowych, jaki i w wersjach wymiarowych na indywidualne zamówienie klienta. Dodatkowo na zamówienie wykonuje się płyty betonowe z reliefem, np. drewna szalunkowego lub pod zlecone wzory. Wykonujemy również betonowe płyty z innymi efektami estetycznymi, jak np. odciski kotew.

Z punktu widzenia rozwiązań estetycznych,  oferujemy 2 rodzaje tekstury powierzchni – gładka i porowata. Dzięki świadomemu  zachowaniu ręcznych technologii formowania elementów, uzyskujemy  naturalną niejednorodność porowatości. To nadaje pełna autentyczność naszym płytom.  Bardzo ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest też wprowadzenie do oferty materiału z nalotami oryginalnej rdzy. Można to porównać do efektu kortenu. Model Rusty to połączenie efektów blachy kortenowskiej z wyrazem płyty betonowej.  Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

Karta produktu  z pozostałymi informacjami technologicznymi dotyczącymi materiału.

Beton architektoniczny tworzymy  przy użyciu nowoczesnych technologii, świadomie zachowując elementy tradycyjne produkcji materiału.  Dzięki temu uzyskujemy efekt autentyczności i niepowtarzalności materiału. Nie dążymy do „ugrzecznienia”  materiału, co jest główną ideą naszej kolekcji i znajduje zainteresowanie rzeszy  zadowolonych klientów i architektów. Wszelkie cechy różnorodnej porowatości, pustek na krawędzi to naturalna cecha materiału.  Wszelkie niejednorodności kolorystyczne, smugi i plamy wynikają z procesu produkcji i są pożądane.  Te cechy nie są jakąkolwiek wadą materiału.

Nasz proces technologiczny tworzenia produktów jest przemyślany i w pełni świadomy. Dobór składników, proporcje i etapy dozowania i powstawania mieszanki nastawione były na maksymalizację wysokich cech wytrzymałości, natomiast samo tworzenie to praca zespołu specjalistów. Każdy element modelujemy indywidualnie, dzięki czemu uzyskujemy tak bogatą niepowtarzalność i autentyczność. Jest to cecha podstawowa i wyróżnia Artis Visio na rynku produktów z betonu architektonicznego. Materiał gwarantuje bogactwo wykończenia, zmienność estetyczną, kolorystyczną przebarwienia. Wszelkie „skazy” są pożądaną cechą materiału! Dlatego każdego klienta który nie zna specyfiki materiału nakłaniamy do zapoznania się z kartą produktu, w której znajdziecie szczegółowe informacje o kolorystyce i estetyce materiału. Dzięki lekkości i elastyczności montaż produktu jest prosty, a opracowane dla nas przez technologów renomowanego producenta chemii Budowlanej Ardex systemy montażowe są czytelne i proste. Oczywiście, w naszej ofercie posiadamy kompletny system montażowy. Sam montaż tak łatwy, że praktycznie możliwy dla każdego!

 

moc !
pewność !
bezpieczeństwo !

Mrozoodporność: F 150.
Ścieralność: 4i.
Wytrzymałość na zginanie: 8 MPa.
Grubość: 10-11 mm.

Wykończenie powierzchni:
*gładkie *lekko porowate *porowate
Kolory:
*biały *szary naturalny *szary *antracyt