Betonowe płytki posadzkowe i ścienne

Płytki betonowe ścienne model TZARA

Płytki betonowe 3d.

Płytki betonowe formuła 3d ,  cieszą się w ostatnich latach olbrzymim zainteresowaniem. Ich cecha jaką jest nadanie 3 wymiaru w przestrzeń powoduje,  że płytki betonowe jak i inne el. dekoracyjne 3d zdobywają uznanie inwestorów.  Dzięki temu , płytki z betonu architektonicznego potrafią radykalnie zmienić postrzeganie materiału. Same formy płytek betonowych ściennych,  zahaczają o ornamenty proste, liniowe czy geometryczne. Podkreślają więc wiele cech wnętrza, wykorzystanie świadomie mogą podkreślić jego techniczny charakter.  Takie kształty i formy płytek betonowych wydają się oczywiste, ze względu na tworzywo jakim jest beton architektoniczny. Ale czy tylko tak można postrzegać formy płytek z betonu? Skoro beton architektoniczny jest  tworzywem surowym to nie może on przybierać innych form jak geometria. Stanowczo może, a wręcz powinien na zasadzie kontrastu. Surowość materiału i koloru jaka płynie z rozumienia i postrzegania betonu wręcz prosi o zaprzeczenie. Stad też, zaskoczenie jakie może nas spotkać kiedy widzimy, spotykamy ornamenty miękkie, wręcz organiczne!.

Płytki betonowe model TZARA

To jeden z naszych najbardziej rozpoznawalnych produktów z betonu architektonicznego 3d.  Stworzony w 2011 roku wzór, od razu został dobrze przyjęty w śród inwestorów i architektów. Do dnia dzisiejszego zaskakuje oryginalnością, ciągle świeżym designem i możliwościami wzorniczymi.  Wielokrotnie też model tej płytki z betonu,  został zauważony w publikacjach dotyczących wzornictwa i design.

Budowa i kształt

Wykonany na bazie rombu, z założenia i z właściwości tej figury daje dużą ilość kombinacji ułożeń – wypełnienia przestrzeni. W efekcie uzyskujemy na przykład możliwość nadania form liniowych , układających np dłuższą oś rombu wertykalnie, horyzontalnie lub skośnie.

płytki z betonu w układzie pionowym
Płytki z betonu Tzara w ułożeniu wertykalnym

Na powyższym zdjęciu przedstawiamy przykład pionowego, regularnego układu płytki z betonu 3d. Widać, dłuższą oś płytki montowaną wertykalnie.  Dzięki jednak formie 3d płytki z betonu model Tzara, uzyskujemy też wyraźnie horyzontalne linie podkreślane „brzuszkami”. Ten mocny akcent, jest w tym przypadku charakterystyczny. Sam też rysunek powierzchni górnej, ornament 3d , jakoby zaprzecza jej geometrycznej formie.

Innym podejściem jest zestawienie koncentryczne, gwieździste,  uzupełniające formę rombu w formę heksagonalną. Jednak samo to geometryczne zestawienie stanowi jedynie tło, podłoże , kierunek czy charakter implikujący odbiór estetyczny przestrzeni.

beton vintage na scianie
Rozeta ułożona z płytek betonowych

Na powyższym zdjęciu  widzimy zestawienie ułożonych w kształt heksagonu płytek betonowych Tzara, kolor biały,  w zestawieniu z płytą z betonu architektonicznego Vintage naszej produkcji. Część tych zestawień można zobaczyć na naszych realizacjach w galerii, lub na tablicach zestawień : uklad tablic prezentacyjnych tzara. Nadrzędne znaczenie uzyskała forma  reliefu powierzchni widocznej, trzeci wymiar. Kształt ornament budujący formę wzdłuż długiej osi, falista linia , grzbiet zwieńczony obłym rombem. Można by znaleźć odniesienie do kijanki, czy też latawca wijącego ogon na wietrze.

płytki betonowe
Model Tzara wykonany w drewnie dębowym

To wszystko spowodowało, że efekt przerósł zamiar projektowy. Tworzyliśmy element poświęcając mu równie wiele zainteresowania i uwagi jak pozostałym. Nasi klienci jednak wyraźnie powiedzieli nam że to płytka dekoracyjna nr 1 w naszej kolekcji.  Mimo to pozostałe płytki betonowe stanowią ciekawą alternatywę projektową dla designerów.

Nasza najciekawsza aranżacja z płytek betonowych 3d.

Żaden opis jednak nie odda samego obrazu, który mamy przyjemność prezentować. Więcej zdjęć z poszczególnych realizacji znajduje się też w galerii , czy w aktualnościach na naszej stronie. Jedną z najciekawszych naszych realizacji są np. płytki Tzara we wnętrzach restauracji „Altelier Amaro” Warszawa. Świetna światowej klasy kuchnia, w oprawie naszych płytek.

płytki betonowe model tzara w Atelier Amaro
Wnętrze Atelier Amaro Warszawa z naszymi płytkami betonowymi

Kolejną ważną i ciekawą realizacją są projekty Fińskiej Projektantki wnętrz Milla Alftan,  która to wykorzystała nasze płytki betonowe w swoich projektach wnętrz. W piękne dopieszczone i inspirujące swoim ciepłem projekty Milla wkomponowała nasze płytki betonowe modele Tzara i Rivall.

plytka z betonu nad wanna
Płytka tzara projekt łazienki Milla Alftan

Technologia i materiały, z których produkujemy nasze płytki z betonu architektonicznego.

Za parametry techniczne naszych płytek dekoracyjnych, odpowiada nasz beton architektonika wykonywany w technologii GRC.  Dzięki zastosowaniu tego tworzywa uzyskujemy doskonałe właściwości technologiczne materiału, co pozwala na zastosowanie płytek betonowych tak we wnętrzach jak i w przestrzeni publicznej.  A opracowana z partnerem technologicznym metodyka montażu przez klejenie upraszcza proces inwestycyjny.  Płytki betonowe 3d, podobnie jaki i pozostałe produkty z oferty Artis Visio, mogą być używane nie tylko w pomieszczeniach suchych czy na zewnątrz.  Doskonalona przez lata produkcji i badań technologie zabezpieczania hydrofobowego i współpraca z laboratorium chemicznym pozwalają na stosowanie materiału w pomieszczeniach mokrych. Nie stanowi więc, żadnego problemu zastosowanie materiału na basenie, pod prysznicem,  czy wyłożenie nimi powierzchni narażonej na ciągły kontakt z wodą.

Dokonując zakupu tego  i innych naszych modeli płytek betonowych,  wybieracie Państwo polski design i rzemieślniczą pracę polskich robotników.  Wybieracie niepowtarzalność i oryginalność, ale i nasze pomysły i idee. Twórcą wszystkich wzorów jest projektant form przemysłowych i architekt wnętrz, Arek Taborski.  Dzięki naszej współpracy od lat, ten doskonale rozumiejący materiał, głęboko zaangażowany w proces produkcyjny projektant i wizjoner stworzył większość naszej kolekcji i ich sukcesów.

Jak tworzymy płytki betonowe.

Wszystkie elementy są wykonywane w ręcznie stąd płytki mają wyjątkowy wyraz, a każda aranżacja rożni się od poprzedniej nie tylko projektem, ale samą płytką. Cechami naturalnymi są zmienności porowatości których z założenia nie definiujemy. Ważne jest też zrozumienie faktu że unikalność budują wszelkie naturalne efekty, typu różnorodność tonacji kolorów w obrębie jednej partii produkcji.  Wszystkie cechy materiału są opisane w karcie produktu, którą przed zakupem należny przeczytać. Jesteśmy przekonani że nasze płytki dekoracyjne to świeże spojrzenie na wzornictwo, to indywidualny wyraz, to miłe zaskoczenie i przyjazny klimat.

Proces produkcyjny jest żmudny i wymaga on od nas uwagi i dokładności. Płytki betonowe wykonywane w technologii wet cast, to rzemieślnicza praca ludzkich rąk, dokładność,  zaangażowanie i proces twórczy, który sprawia mam wiele radości.   Jak tworzymy nasze produkty możecie zobaczyć na naszym kanale youtube.com  lub kliknąć bezpośrednio link wklejony w ten tekst. 

Orient

Grubość podstawy: 1 cm,
max wysokość płytki: 3 cm,
długość boku: 20 cm.

Mrozoodporność: F150.