Betonowe płytki posadzkowe i ścienne

Płytki betonowe ścienne model TZARA

Płytka betonowa model Tzara.

To jeden z naszych najbardziej rozpoznawalnych produktów z betonu architektonicznego 3d.  Stworzony w 2011 roku wzór, od razu został dobrze przyjęty w śród inwestorów i architektów. Do dnia dzisiejszego zaskakuje oryginalnością, ciągle świeżym designem i możliwościami wzorniczymi.  Wielokrotnie też model tej płytki został zauważony w publikacjach dotyczących wzornictwa i design.

Wykonany na bazie rombu, z założenia i z właściwości tej figury daje dużą ilość kombinacji ułożeń – wypełnienia przestrzeni. W efekcie uzyskujemy na przykład możliwość nadania form liniowych , układających np dłuższą oś rombu wertykalnie , horyzontalnie lub skośnie. Innym podejściem jest zestawienie koncentryczne, gwieździste,  uzupełniające formę heksagonalną. Jednak samo to geometryczne zestawienie stanowi jedynie tło, podłoże , kierunek czy charakter implikujący odbiór estetyczny przestrzeni.  Część tych zestawień można zobaczyć na naszych realizacjach w galerii, lub na tablicach zestawień : uklad tablic prezentacyjnych tzara. Nadrzędne znaczenie uzyskała forma  reliefu powierzchni widocznej, trzeci wymiar. Kształt ornament budujący formę wzdłuż długiej osi, falista linia , grzbiet zwieńczony obłym rombem. Można by znaleźć odniesienie do kijanki, czy też latawca wijącego ogon na wietrze.

To wszystko spowodowało, że efekt przerósł zamiar projektowy. Tworzyliśmy element poświęcając mu równie wiele zainteresowania i uwagi jak pozostałym. Nasi klienci jednak wyraźnie powiedzieli nam że to płytka dekoracyjna nr 1 w naszej kolekcji.  Mimo to pozostałe płytki betonowe stanowią ciekawą alternatywę projektową dla designerów.

Żaden opis jednak nie odda samego obrazu, który mamy przyjemność prezentować. Więcej zdjęć z poszczególnych realizacji znajduje się też w galerii , czy w aktualnościach na naszej stronie. Jedną z najciekawszych naszych realizacji są np. płytki Tzara we wnętrzach restauracji „Altelier Amaro” Warszawa.

Za parametry techniczne naszych płytek dekoracyjnych, odpowiada nasz beton architektonika wykonywany w technologii GRC.  Dzięki zastosowaniu tego tworzywa uzyskujemy doskonałe właściwości technologiczne materiału, co pozwala na zastosowanie płytek betonowych tak we wnętrzach jak i w przestrzeni publicznej.  A opracowana z partnerem technologicznym metodyka montażu przez klejenie upraszcza proces inwestycyjny.

Dokonując zakupu tego  i innych naszych modeli płytek betonowych,  wybieracie Państwo polski design i rzemieślniczą pracę polskich robotników.  Wybieracie niepowtarzalność i oryginalność. Wszystkie elementy są wykonywane w ręcznie stąd płytki mają wyjątkowy wyraz, a każda aranżacja rożni się od poprzedniej nie tylko projektem, ale samą płytką. Cechami naturalnymi są zmienności porowatości których z założenia nie definiujemy. Ważne jest też zrozumienie faktu że unikalność budują wszelkie naturalne efekty, typu różnorodność tonacji kolorów w obrębie jednej partii produkcji.  Wszystkie cechy materiału są opisane w karcie produktu, którą przed zakupem należny przeczytać. Jesteśmy przekonani że nasze płytki dekoracyjne to świeże spojrzenie na wzornictwo, to indywidualny wyraz, to miłe zaskoczenie i przyjazny klimat.

 

Orient

Grubość podstawy: 1 cm,
max wysokość płytki: 3 cm,
długość boku: 20 cm.

Mrozoodporność: F150.